Грижа диску лікується не тільки скальпелем

Біль у спині — одна з найпоширеніших скарг. Нагнувся, підняв тягар, невдало повернувся — саме так найчастіше з’являється цей біль. Є ще одна неприємна закономірність — раз з’явившись, біль переслідує людину все життя. Чи є вихід?

Так, є. Головне — кваліфікована консультація та правильний діагноз. Ніхто з автомобілістів не розпочне ремонтувати свого автомобіля, не уявляючи чітко, що саме зламалось у машині та що конкретно треба ремонтувати. 3 болем у спині все простіше, вважає більшість населення. Біль або минеться сам, або допоможе, приміром, масажист чи сусіда, «котрий уміє вправляти диски». Це помилкова й небезпечна для здоров’я точка зору, бо причин нездужання може бути багато. Під болем у спині можуть маскуватися небезпечні захворювання — пухлини, туберкульоз, бруцельоз, грижа диску… Тож правильний діагноз — основа успішного лікування.

Діагностикою й нехірургічним лікуванням болів у спині при остеохондрозі хребта займається спеціалізована служба вертеброневрологія (вертебро — хребет, неврологія — наука про хвороби нервової системи). Завжди краще скористатися шансом у консервативному лікуванні. За даними світової статистики, операцій потребують менш як 1% хворих із болями у спині.

Доктор медичних наук,
професор Нацiонального
медунiверситета ім. А. Богомольця
Володимир ГОНГАЛЬСЬКИЙ
«НАША ГАЗЕТА» від 4 березня 2000 р.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Клиника доктора Гонгальского

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: